КАРІ МАДРАС, Індійська гостра приправа

Spice King
65,00
грн.
CURRY MADRAS Indian Hot Spices Blend for meat, vegetable, bean, rice, fish dishes
КАРІ МАДРАС Індійська гостра приправа для м'ясних, овочевих, бобових, рисових, рибних страв

Premium Blends: ми створили цю серію Преміальних сумішей зі старанно підібраних пряних трав і вишуканих спецій для задоволення Ваших найбільш пристрасних очікувань від розкошування дивовижними стравами кухонь різноманітних куточків світу та на всі смаки. І, незалежно від вибору, Ви можете бути впевнені, що висока якість виключно 100% натуральних інгредієнтів та відмінні ціни чекають Вас у кожній приправі від Spice King.                                                                                    Насолоджуйтесь!

Застосування: Карі Мадрас Spice King (з англ. Curry Madras) це автентична південно-індійська преміальна суміш, виготовлена за повним традиційним рецептом, включаючи асафетиду та листя карі (муррая Кеніга), відчутно гостріша у порівнянні з англійським карі лагідним, яку використовують в індійській, тайській, індонезійській, китайській та міжнародній кухні, додаючи у м'ясні (баранина, курка, кріль, яловичина) та овочеві тушковані страви карі, вершкові та гарбузові зупи і соуси, до цвітної капусти та цибулі-порей, а також до бобових, рисових, і рибних страв і фаршу - для ароматизації, наданню помітної готроти і приємного тепло-жовтого відтінку.

Назва "Карі Мадрас" походить від скороченої назви колишнього рибальського поселення Мадраспатнам (згодом - четвертого за величиною мегаполіса Індії, з 1996 року перейменованого на Ченнаї), - так званих "Воріт до Південної Індії" на східному Коромандельському узбережжі у Бенгальській затоці, територію якого 22 серпня 1639 року Британська Ост-Індійська компанія в особі її агентів Френсіса Дея та Ендрю Когана взяла в оренду на два роки у короля Віджаянагарської імперії - Венкати ІІІ - за 50 млн. пагод (золотих монет) на рік - для заснування тут своєї торгової факторії, другої в Індії та першої на її східному узбережжі. Назви "карі" та "карі мадрас" як суміші спецій, соусу чи страви не використовуються індійцями, а винайдені британцями.

"Карі" це англізована форма тамільського слова kari, що означає «соус» або «приправа для рису». Суміш карі і сучасне слово "карі" в англійській мові (а через неї - і в усіх мовах світу) це суто британський винахід, який не позначає жодних страв (однойменних овочевих та м'ясних рагу) чи приправ індійської кухні, хоча подібні суміші спецій в Індії існують під назвами бір'яні-масала, гарам-масала чи кітчен кінг.

Вперше, карі як суміш спецій описується у португальській кулінарній книзі середини XVII ст. членами Британської Іст-Індійської компанії, які торгували з тамільськими купцями вздовж Коромандельського узбережжя на південному сході Індії, називаючи її "сумішшю спецій "kari podi" або порошком карі". Вражені великим різноманіттям пікантних страв на індійському субконтиненті, спочатку, в середині XVIII ст., британці принесли страви карі на європейський континент, де перша поява рецепту страви карі англійською мовою датується 1747 роком у книзі знаменитої Ханни Глассе (Hannah Glasse). Потім, щоб ці страви правильно готувати в Європі, довелося привезти і самі спеції, відповідну суміш яких торговці об'єднали під терміном "карі". Перша комерційна реклама суміші карі (Curry Powder), привезеної в Лондон з Ост-Індії торговлем SOLANDER, з'явилася в англійській газеті 1784 року і вихваляла як її смакові чесноти ("для готування знаменитих страв Ост-Індії та найвишуканіших соусів"), так і користь для здоров'я (шлунку, крові, розуму).

Назву "Карі Мадрас" на позначення значно гострішої суміші індійських спецій, проте, за спрощеним скороченим рецептом, як вважається, винайшли кухарі британських ресторанів бангладешської кухні аж у 1970-х роках.

Склад: коріандр, куркума, імбир, кумін (зіра), перець каєнський, кардамон зелений, листя карі (муррая Кеніга), перець чорний, кориця індонезійська, перець духмяний, асафетида, гвоздика, гірчиця чорнагоріх мускатний, фенхель, перець довгий. БЕЗ СОЛІ.

Рівень гостроти: 3/10 за шкалою гостроти приправ Spice King.

100% натуральна суміш, без ГМО, без глютамату натрію та жодних інших добавок.

Зберігати в сухому прохолодному місці.

Упаковка:
  • 100мл-банка - 50 г - 65 грн. (1300 грн./кг);
  • 450мл-банка - 250 г - 235 грн. (940 грн./кг);
  • 1л-банка - 500 г - 420 грн. (840 грн./кг).
​мінімальне замовлення - від 50 г / 250 г / 500 г.

Королівський смак
ми робимо доступним!

Країна походження: Україна

Кухні світу: Індійська

Made on
Tilda