БІР'ЯНІ МАСАЛА, Індійська приправа

Spice King
70,00
грн.
BIRYANI MASALA Indian Spices Blend for rice biryani dishes with meat, fish or vegetables
БІР'ЯНІ МАСАЛА Індійська приправа - для рисових страв бір'яні з м'ясом, рибою або овочами

Premium Blends: ми створили цю серію Преміальних сумішей зі старанно підібраних пряних трав і вишуканих спецій для задоволення Ваших найбільш пристрасних очікувань від розкошування дивовижними стравами кухонь різноманітних куточків світу та на всі смаки. І, незалежно від вибору, Ви можете бути впевнені, що висока якість виключно 100% натуральних інгредієнтів та відмінні ціни чекають Вас у кожній приправі від Spice King.                                                                                    Насолоджуйтесь!

Застосування: Бір'яні масала (з гінді बिरयानी मसाला - "приправа до бір'яні") це одна з чотирьох найпопулярніших у всьому світі індійських приправ разом із чайною масалою, тандурі масалою та гарам масалою, (не рахуючи карі лагідний, який має таку ж популярність (понад 30 млн. посилань в інтернеті), але, попри те, що також є сумішшю індійських спецій, саме як приправа був винайдений британцями) для надання особливо пряного смаку численним різновидам однойменної страви, яку готують, перекладаючи шарами, з рису басматі, м'яса (курки, кози, свинини, баранини, буйвола) або великих креветок чи риби, овочів (цибулі, часом картоплі), інколи яєць та великої кількості спецій. Вегетаріанські версії можуть включати також моркву, горох, цвітну капусту і кеш'ю. Найзнаменитішим є Гайдарабадський бір'яні, популярними також стали регіональні різновиди страви в Іраку, Ірані, Афганістані, Пакистані, Шрі Ланці, Бангладеш, М'янмі, Таїланді, Сінгапурі, Малайзії, Індонезії, Філіппінах, Південній Африці та Маврикію.

Саме слово "бір'яні" є індо-арійським і походить з перської мови (офіційної в деяких частинах середньовічної Індії завдяки різноманітним ісламським династіям її тогочасних правителів) від слів birinj ("рис") і/або biryan/beriyan ("смажити", "випікати").

За однією з версій, страви бір'яні поширилися на півострів Індостан з Північної Індії із середньовічних мусульманських культурних центрів індо-перської імперії Великих Моголів (1526-1857), зокрема, у Делі (муглайська кухня), в Лакхнау (аудська кухня), створені на кухнях падишахів імперії як гібрид місцевих індійських пряних рисових страв і перського плову під впливом перських, тюркських та індійських традицій. Кілька різновидів страви бір'яні з'явилися на Південному Сході - в тогочасній індійській державі Гайдарабад (1724-1948) на кухнях її правителів-нізамів як суміш муглайської та іранської кухонь, на Півдні - на території сучасних штатів Таміл-Наду, Керала, Андхра-Прадеш і Карнатака (в тогочасних тюркському Султанаті Голконда, 1518-1687, та індійському Королівстві Мадурай-Наяків, 1529-1736), де за Могольської імперії також були присутні мусульманські громади, а рис більше використовувався як основна їжа.

За іншою версією, страви бір'яні в Індії готували задовго до того, як її підкорив перший могольський імператор Бабур у 1526 році. Зокрема, згідно з могольським трактатом Ain-i-Akbari ("Адміністрація імператора Акбара"), виданим близько 1590 року, його автор, придворний історик Абу-л-Фазл не робить різниці між бір'яні і пловом (пулао) та говорить, що слово "бір'яні" має в Індії більш давнє використання.

Ще одна версія з книги Пратібхи Каран "Бір'яні" (2009) припускає, що страва має південноіндійське походження і є похідною від різновидів плову, завезених на Індійський субконтинент арабськими торговцями з боку південно-західного Малабарського узбережжя. Авторка вважає, що плов (пулао) був армійською стравою в середньовічній Індії: не маючи змоги готувати складну їжу, армії радше готували в одному горщику рис з будь-яким наявним м'ясом.

Партнери, які використовують приправу Бір'яні масала Spice King:

Рівень гостроти: 2/10 за шкалою гостроти приправ Spice King.

Склад: коріандр, кмин, кориця індонезійська, перець чорний, кумін (зіра), гвоздика, горіх мускатний, маціс (цвіт мускатного горіха), перець червоний чилі, кардамон зелений, куркума, лавровий лист, бодян справжній (зірчастий аніс), кардамон чорний, фенхель, шамбала (листя пажитника). БЕЗ СОЛІ.

100% натуральна суміш, без ГМО, без глютамату натрію та жодних інших добавок.

Зберігати в сухому прохолодному місці.

РЕЦЕПТ: Гайдарабадський бір'яні

Упаковка:
  • 100мл-банка - 50 г - 70 грн. (1400 грн./кг);
  • 450мл-банка - 200 г - 235 грн. (1175 грн./кг);
  • 1л-банка - 450 г - 455 грн. (1011 грн./кг).
​мінімальне замовлення - від 50 г / 200 г / 450 г.


Вподобуйте і поширюйте приправу на Facebook
Вподобуйте і поширюйте приправу в Instagram

Королівський смак

ми робимо доступним!

Країна походження: Україна

Кухні світу: Індійська

Made on
Tilda