Піментон де Ла-Вера, солодкий, спешилті

Spice King
60,00
грн.
ПІМЕНТОН ДЕ ЛА-ВЕРА Солодкий (іспанська копчена паприка) Spice King
Sweet PIMENTON DE LA VERA Spice King, PDO

Латинська назва: Capsicum annuum, var. Jaranda

Склад: 100% натуральний піментон де Ла-Вера солодкий (автентична іспанська копчена паприка, Сертифікат про захист географічного походження назви №2666), мелений, колір ASTA 140-200, спешилті продукт Іспанії, не містить глютену, не містить лактози.

Застосування: пімéнтон де Ла-Вера солодкий або перець овочевий червоний мелений використовується для приготування овочевих і фруктових салатів, соусів, аджики, кетчупів лечо і зуп, запечених овочів, м’яса, птиці та риби, а також для гарнірів з картоплі, рису, спагетті. В іспанській кухні піментон є важливим складником традиційних страв - таких, як пататас а ля ріохана (картопля по-ріоськи або картопля з чорізо - національна перша страва Іспанії), пульпада (галісійський восьминіг), пататас бравас (картопля по-іспанськи), чорізо (ковбаски зі свинини зі спеціями) і численних страв західноіспанської естремадурської кухні, має фундаментальне значення в харчуванні та кухні Канарських островів, а також використовується в інших кухнях, де переважає "угорська паприка"; входить в преміальні суміші Spice King ®​: іспанську Пінчіто.

Піментон де Ла-Вера Spice King - це найцінніший і найзнаменитіший вид автентичної іспанської копченої паприки (з 2007 року має печатку захисту географічної назви та знак походження Pimentón de La Vera, закріплені лише за 16 виробниками з району Ла-Вера, що на півночі провінції Касерес у складі автономного співтовариства Естремадура), виготовляється з довгих темно-червоних стручків овочевого перцю Capsicum annuum трьох різновидів, з яких  найпопулярнішим є солодкий:
  • Харанда (стандарт кольору ASTA 140-200, pimentón dulce (солодкий) і pimentón agridulce (помірно гіркий/помірно гострий);
  • Харіза (ASTA 130-200, лише pimentón agridulce (помірно гіркий/помірно гострий) та
  • Херомін (ASTA 120-190, лише pimentón picante (гострий/пікантний).
Піментон де Ла-Вера має яскраво виражений димний смак і аромат, оскільки його сушать при палінні, як правило, деревини дуба, на відміну від піментону де Мурсія, який не коптять, і виготовляють з іншого різновиду піментону - маленьких круглих темно-червоно-синіх стручків овочевого перцю ньора (лат. Capsicum annuum, var. bola, лише солодкий, ASTA 90-140).

Третій підвид піментону, поширений в Іспанії, має назву піментон де Канделеда (лат. Capsicum longum) з однойменного муніципалітету в провінції Авіла автономного співтовариства Кастилія-і-Леон. Він також буває трьох смакових видів, також сушиться коптінням від спалення дубових дров, але для більш вишуканого яскраво-червоного кольору (від 180 до 215 одиниць за стандартом ASTA, в середньому - 208) його мелять без насіння, зелених хвостиків і додавання оливкової олії.

В Іспанію піментон (стручковий овочевий солодкий перець, який походить з Центральної Мексики, Перу та Болівії, де культивувався ще інками та ацтеками понад 2000 років тому), потрапив 15 березня 1493 року з І Подорожі Христофора Колумба в Центральну і Південну Америку як можлива заміна червоного меленого перцю (очевидно, гострого чилі, який зі Сходу в Європу разом з іншими прянощами першим з європейців привіз венеційський купець і дослідник Марко Поло ще 1295 року після повернення з 24-літньої подорожі Азією суходолом вздовж Шовкового шляху. Зразки рослини були передані католицьким монархам в монастир у Гвадалупі в провінції Касерес, де ієромонахи почали вирощувати піментон і таємно розповсюджувати його на інші монастирі - так він потрапив в район Ла-Вера до монастиря Юсте ордену ієронімітів, в якому імператор Священної Римської імперії Карл V Габсбург (він же король Іспанії Карлос І) провів останні роки свого життя (1557-1558 роки).

З Іберійського півострова торгівля піментоном поширилася на Африку, Азію і, врешті-решт, з XVI ст. через експансію Османської імперії на Балкани і Центральну Європу, зокрема, і в Угорщину. Різновид піментону, з якого походить теперішня так звана "угорська паприка", вперше був вирощений турками у місті Буді (сьогодні - частина Будапешту) 1569 року. Остаточно піментон в Угорщині натуралізувала одна з найбільш згадуваних жіночих постатей в старій Угорщині - графиня Марія Сечі де Ріма-сеч (так звана "Муранська Венера", таємна пассія графа Ференца Вешшеленьї - радника імператора Фердинанда II), приблизно з 1640-х років - перші зразки були вирощені в саду францисканського монастиря у Сегеді. Із сербсько-хорватського слова papar, латинського piper, новогрецького piperi та санскритського pippali виникає угорська назва для піментону - paprika, яка 1831 року заходить в турецьку мову, а 1839-го (1896-го) вперше згадується в англомовних текстах, і врешті заходить глобально в усі мови (крім іспанської) на позначення солодкого овочевого перцю, вирощеного не лише в Угорщині. Услід за Іспанією вирощування паприки в Угорщині починало набирати масових обертів і цьому сприяв також винахід угорців молоти паприку в порошок: вперше про мелення паприки селянами згадує головний лікар Дебрецена, ботаніст Йожеф Чапо у своїй книзі "Новий трав'яний і квітковий угорський сад" (1775); пізніше у промислових масштабах паприку подрібнювали водяними млинами на річці Тисі та деякими вітряними і сухими млинами; перший паровий млин для паприки був побудований братами Пальфі 1859 року.

Вирощувана в Угорщині паприка мала виключно гострий смак аж до 1920-х років, коли один селекціонер у Сегеді серед плантації віднайшов рослину, яка давала солодкі плоди, які він щепив на інші рослини, і на сьогодні згідно з угорським стандартом MSZ ISO 7540: 2006 існує вже 4 класи саме угорської паприки:
1 Клас. Особлива,
2 Клас. Лагідна,
3 Клас. Солодка,
4 Клас. Рожева,
з додатковим зазначенням у кожному класі рівня гостроти в залежності від вмісту капсаїцину в міліграмах на кілограм паприки: негостра (до 100 мг/кг), помірно гостра (100-200 мг/кг) і гостра (понад 200 мг/кг).

Харчова цінність (на 100 г):  282 ккал
ВУГЛЕВОДИ 54 г        БІЛКИ 14,1 г    ЖИРИ 12,9 г

Мінерали і електроліти:          Вітаміни:
КАЛІЙ K ------ 2280 мг           B4 (холін) ---------------- 51,5 мг
ФОСФОР P ---- 314 мг           Е (токоферол) ----------- 29,1 мг
КАЛЬЦІЙ Ca --- 229 мг           А (бета-каротин) -------- 26 мг
МАГНІЙ Mg ---- 178 мг           А (лютеїн+зеаксантин) - 18,9 мг

Піментон де Ла-Вера Spice King експортується до: США.

Упаковка:
  • 100мл-банка - 50 г нетто - 60 грн. (1200 грн./кг);
  • 196мл-склобанка - 100 г нетто - 110 грн. (1100 грн./кг);
  • 450мл-банка - 250 г нетто - 200 грн. (800 грн./кг);
  • 1л-банка - 500 г нетто - 345 грн. (690 грн./кг);
  • 5л-відро - 2,5 кг нетто - 1610 грн. (644 грн./кг).

Spice King ®
Додавай і владарюй!

Країна походження: Іспанія

Made on
Tilda