Стевія, листя крупно подрібнене

Індія
45,00
грн.
СТЕВІЯ Spice King, листя крупно подрібнене
STEVIA Chopped leaves Spice King

Латинська назва: Stévia rebaudiana Bertoni

Склад: 100% натуральна стевія (листя крупно подрібнене, 7 мм).

Застосування: стевія або медова трава солодша від звичайного білого цукру (листя стевії - у 15 разів, а виділені з листя глікозиди стевіолу - у 200-400 разів), широко використовується в якості підсолоджувача мате та інших чаїв та натурального цукрозамінника завдяки своєму солодкому листю. Смак стевії має повільніший початок і смакує довше, ніж цукор, хоча у високих концентраціях може мати гіркуватий або схожий на локрицю (солодку) післясмак.
Увага! Споживайте відповідально - відповідно до встановленої норми допустимого добового споживання* (див. нижче).

Стевія - відомий замінник цукру, який входить до складу СХП для діабетиків; рекомендується як цукрозамінник для хворих на діабет, оскільки стевіозид стимулює секрецію інсуліну, водночас не знижує рівень цукру у здорових людей. Постійне її вживання позитивно впливає на діяльність серцево-судинної системи, нормалізує АТ, підвищує імунітет, виводить з організму радіонукліди і шлаки, знижує вміст холестерину. За своїми смаковими якостями С.р. успішно конкурує з такими цукрозамінниками, як сахарин, ксиліт, сорбіт, аспартам. С.р. має консервуючі властивості, зупиняє розвиток грибів і бактерій. Стійкість компонентів С.р. при нагріванні та довготривалому зберіганні, добра розчинність у воді, нетоксичність дозволяють застосовувати її для консервування фруктів та овочів, у виробництві напоїв, хлібобулочних і кондитерських виробів.

Застереження від Food Standard Agency, Великобританія

Застосування глікозидів стевіолу дозволено в деяких продуктах харчування на встановлених рівнях. Стевіолові глікозиди (включаючи стевіозид та ребаудіозид А) є підсолоджувачами високої інтенсивності, у 250-300 разів солодшими за сахарозу. Їх виділяють і очищають з листя рослини стевії (Stevia rebaudiana Bertoni). Стевіолові глікозиди, що відповідають певним критеріям чистоти, будуть дозволені у певних типах харчових продуктів (таких як безалкогольні напої, кондитерські та столові підсолоджувачі) за встановлених максимальних рівнів.

Листя стевії вважається новим продуктом харчування і вимагає окремого застосування та схвалення, перш ніж воно зможе легально продаватися у Великобританії. У каталозі "Нові продукти харчування" зазначається, що істотна історія споживання чаю, трав і фруктових настоїв, що містять або готуються з листям Stevia rebaudiana Bertoni, призначені для споживання як такі. Листя стевії не слід додавати як складник до інших продуктів харчування, а настій стевії не слід додавати до інших продуктів.

Національна служба охорони здоров'я NHS, Великобританія

Штучні підсолоджувачі - це низькокалорійні або безкалорійні хімічні речовини, які використовуються замість цукру для підсолоджування продуктів і напоїв. Вони зустрічаються в тисячах продуктів, починаючи з напоїв, десертів і готових страв, закінчуючи тістечками, жувальною гумкою та зубною пастою.

Підсолоджувачі, дозволені до використання у Великобританії, включають:
ацесульфам К
аспартам
сахарин
сорбіт
сукралоза
стевія
ксиліт

Британська Cancer Research UK та Національний інститут раку США заявили, що підсолоджувачі не викликають рак. "Великі дослідження, присвячені людям, тепер дали вагомі докази того, що штучні підсолоджувачі безпечні для людини", - заявляє Cancer Research UK.

Усі підсолоджувачі в ЄС проходять ретельну оцінку безпеки Європейським органом з безпеки харчових продуктів (EFSA), перш ніж їх можна буде використовувати в їжу та напої. В рамках процесу оцінки EFSA встановлює прийнятну добову норму споживання (ADI), що є максимальною кількістю, яку вважається безпечною для споживання щодня протягом вашого життя. Вам не потрібно відслідковувати, скільки підсолоджувача ви споживаєте щодня, оскільки наші харчові звички враховуються під час визначення того, де можна використовувати підсолоджувачі.

Федеральна адміністрація з контролю за продуктами та ліками FDA, США

Станом на 02.08.2018 "Використання стевії листової та сирого екстракту стевії не вважається складником GRAS (складником, який загалом визнаний безпечним і не потребує додаткового схвалення), а їх імпорт у Сполучені Штати не дозволяється для використання як підсолоджувачі".

Всесвітня організація охорони здоров'я ВООЗ

У 2006 році ВООЗ провела всебічну оцінку недавніх експериментальних досліджень стевіозиду і стевіолу, що проводяться на тваринах і людях, і зробила наступний висновок: «стевіозиди і ребаудіозиди А є негенотоксичні в лабораторних умовах і на живому організмі, генотоксичності стевіолу і деяких його окисних похідних, вираженої в лабораторних умовах, в природних умовах не виявлено» (англ. «stevioside and rebaudioside A are not genotoxic in vitro or in vivo and that the genotoxicity of steviol and some of its oxidative derivatives in vitro is not expressed in vivo»).

Звіт також не знайшов свідчень канцерогенності продукту. Далі в звіті зазначено: «стевіозид продемонстрував певний фармакологічний ефект у пацієнтів з гіпертонією та у хворих на діабет другого типу» (англ. "Stevioside has shown some evidence of pharmacological effects in patients with hypertension or with type-2 diabetes") і йдеться, що подальше дослідження повинно визначити належне дозування речовини.

* Норма допустимого добового споживання. JECFA - Спільний Експертний комітет з харчових добавок Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) та ВООЗ для глікозидів стевіолу (95%-чистоти, виділених з листя стевії) встановили норму Допустимого добового споживання (Acceptable Daily Intake, ADI) у 4 міліграми на кілограм ваги людини на добу.

Вміст глікозидів стевіолу у сушеній стевії складає:
у листях - 6,61-10,09 грама на 100 грам;
у стеблах - 0,62-1,13 грама на 100 грам.

Таким чином, допустиме щоденне споживання для людини...
... вагою 50 кг складає 200 мг чистих глікозидів стевіолу або 1,9-3,0 грама сушеного листя стевії;
​... вагою 80 кг складає 320 мг чистих глікозидів стевіолу або 3,1-4,8 грама сушеного листя стевії;
​... вагою 100 кг складає 400 мг чистих глікозидів стевіолу або 3,9-6,0 грама сушеного листя стевії.

Упаковка:
  • 100мл-банка - 25 г нетто - 45 грн. (1800 грн./кг);
  • 450мл-банка - 100 г нетто - 130 грн. (1300 грн./кг);
  • 1л-банка - 200 г нетто - 215 грн. (1075 грн./кг);
  • 5л-відро - 1 кг нетто - 950 грн. (950 грн./кг).

Рецепт 1: Вівсяно-яблучні булочки

Складники: 1 чашка пшеничного борошна, 1 чашка вівсяних пластівців, 1/2 ч.л. солі, 3 ч.л. розпушувача, 2 ч.л. кориці, 1,5 ст.л. стевії, 1 яйце, 3/4 чашки молока, 1/4 чашки рослинної олії, 1 подрібнене яблуко, 3/4 чашки родзинок.

Приготування: духовку нагріти до 200 градусів С. Ретельно змішати перші сім складників. В окремому посуді змішати решту складників. Поступово змішати суху і рідку суміші. Випікати булочки 15-20 хв. у змащеній жиром формі.

Рецепт 2: ЧАЙ ЗІ СТЕВІЄЮ
Складники: 3 ч.л. чорного або зеленого чаю на 1 л кип’ятку, від 1 до 3 ч.л. подрібненої стевії (за смаком).

Приготування: запарюйте як звичайний чай близько 10 хв. Застосовується в дієтотерапії при ожирінні, цукровому діабеті I і II типу, при гіпертонії і для підвищення працездатності.

Смачного!


Королівський смак
ми робимо доступним!

Країна походження: Індія

Made on
Tilda