МАТЧА Дух Самурая, Японський зелений порошковий чай

Японія
190,00
грн.
ЧАЙ МАТЧА, Японський зелений порошковий чай
MATCHA TEA, Japanese Green Powder Tea

Латинська назва: Camellia sinensis

Застосування: ЧАЙ МАТЧА Дух Самурая ("матча" - за системою романізації Хепберна (транскрибування японської мови літерами латинського алфавіту), або "маття" - за системою романізації Кунрей-шікі) це автентичний японський оригінальний високоякісний зелений порошковий чай від:

одного з найстаріших в Японії виробників матчі – компанії Maruyama Tea (Maruyama Seicha Co. Ltd.), яка була заснована 1933 року якудзі Маруяма Цудзімацу, м. Какегава, провінція Сідзуока, і бере свій початок з 1891 року від Асоціації японських кооперативів з продажу чаю,

і є традиційним в японських чайних церемоніях, де його п’ють у чистому вигляді – без цукру, меду та молока. Матча має солодкавий смак, винятково насичений аромат, а через високий вміст кофеїну (який дає початкову гіркоту) його рекомендовано вживати лише від 2 до 4 г на порцію.

В японській кухні матча також використовується для приготування морозива (какігорі - десерту з льоду, фруктово-ягідних сиропів і згущеного молока), випічки (кастели - японського бісквіту португальського походження, традиційних японських солодощів манджю і монака), закуски покі (вкритих шоколадом бісквітних паличок), а також змішується з сіллю в суміші матча-дзіо для ароматизації темпури, смаженої картоплі, овочів, м'яса, морепродуктів, яєць, млинців, салатів, попкорну, солено-солодких десертів.

В західній кухні до матчі додали молоко, створивши новий напій - матча-латте, також використовують у коктейлях, смузі, як натуральний ароматизатор і барвник для шоколадних цукерок та десертів (тортів та тістечок: швейцарських булочок, чізкейків, печива, макарунів, а також пудингу, мусу та морозива із зеленого чаю), замороженого матча-йогурту, який можна купити в готовому вигляді або легко приготувати в домашніх умовах за допомогою грецького йогурту.

Важливо! Немає чіткого визначення сировини або методів виробництва питної матчі (найвищих, так званих "церемоніальних" гатунків) та промислової матчі (кулінарного і промислового гатунків), і якість залежить від репутації самого виробника. Одна компанія може продавати матчу з маркуванням "кулінарна" або "промислова" з такою ж якістю, з якою інші компанії продають її з маркуванням "церемоніальна", і навпаки. Тобто, розподіл матчі на церемоніальну, кулінарну і промислову це не градація за якістю, а лише маркетингове маркування для виправдання цінової диференціації.


Традиційне приготування чаю матча:
 • "усуча" (з японської - "світлий чай") - так званий найбільш популярний "рідкий" рецепт: 2 грами або 1/2 звичайної чайної ложечки або 1,5 дози, яку зачерпує спеціальна бамбукова ложечка для матчі - чашаку - на 75-80 мл води;
 • "койча" (з яп. "темний чай") - так званий менш популярний "густий" рецепт (вдвічі більше порошку і вдвічі менше води): 4 г або 1 звичайна ч.л. або 3 дози чашаку на 40 мл води температурою 70-85°С.
 • дуже густа "койча" - готується дуже рідко на японських чайних церемоніях з листя найвищого церемоніального сорту зі старих дерев віком понад 30 років: дозування ще більше, консистенція в'язка, нагадує мед, смак більш солодкий.
Вважається, що з 40 г порошку матчі виходить 20 чашок усучі або 10 чашок койчі. Чай матча запарюють всього 1 хв. у спеціальній 120мл-чашці чаван, після чого збивають бамбуковим віничком часен до однорідної консистенції та утворення піни. Традиційно матчу п'ють повільно, маленькими ковтками, затримуючи на кілька секунд у роті, випивають швидко - за три ковтки, але через гіркоту попередньо з'їдають маленьку японську цукерку вагаші, тому що в чай не додають ні цукру, ні меду, ні молока.

На зображенні з матчею і двома видами імітацій подане візуальне порівняння одним з найстаріших японських виробників - YAMAMASA KOYAMAEN CO., LTD. (компанії, яка першою в галузі чайної промисловості між 1912 і 1940 роками збудувала завод з виробництва чаю матча в містечку Удзі, в префектурі Кіото, і почала продавати матчу, фасовану в 37,5 г-банки, популяризуючи цей новий напій)- якісної високохлорофільної японської матчі з глибоким зеленим відтінком та китайських імітацій: чайного порошку (темного, але середньо подрібненого з крупнолистого чаю типу гьокуро або сенча) та чаєм з порошком (меленим в порошок чайним листом типу сенча або ліофілізованим (отриманим при концентруванні та сушці екстракту) - але дуже блідим через нестачу хлорофілу у листі, вирощеному невідповідним для справжньої матчі способом):

Склад: 100% натуральний зелений чай матча (листя, подрібнене в порошок), вищого гатунку.

Не містить жодних штучних добавок і ароматизаторів.


Користь для здоров'я:

 • Чай Матча багатий білком (у 100 разів більше, ніж у звичайному листовому зеленому чаї), антиоксидантами (в десятки разів більше, ніж у ягодах годжі, горіхах, зеленій каві, шоколаді, шпинаті): зокрема, містить різновид природнього поліфенолу катехіну (що використовується у препараті Catergen для лікування вірусних гепатитів) - епігаллокатехін-галат - антиоксидант, який сприяє нормальній регуляції кровотоку, може покращувати артеріальний тиск (особливо, коли систолічний а.т. вищий, ніж 130 мм рт.ст.), може сприятливо впливати на холестерин (видаляючи "поганий" холестерин), здатний м'яко запобігати раку, іншим захворюванням та сприяти схудненню, також багатий мікроелементами (Ca, Zn, Fe, Mg, Na, P) і вітамінами (А, C, E, B1, B2, B6, P, K), має унікальну тонізуючу дію, що нормалізує нервову систему, одночасно збадьорюючи (завдяки високій концентрації кофеїну) та розслабляючи (завдяки вмісту теаніну - непротеїнової амінокислоти, яка впливає на зменшення стресу і є умамі-компонентом), стимулює розумову діяльність, прискорює клітинний метаболізм, очищує організм від токсинів і шлаків, перешкоджає появі каменів в нирках і піску в жовчному міхурі, відновлює стінки судин, протидіє впливу радіації, покращує стан шкіри, відновлює імунітет, сприяє довголіттю.
 • Матча є антиоксидантним продуктом №18 та спецією №9 згідно з рейтингом за результатами тесту ORAC (здатністю абсорбції радикалів кисню): 138.400 TEAC (мікромолей в еквіваленті Тролокс (ТЕ) на 100 грамів продукту), для порівняння, яблука мають лише 3-5 тис. TEAC.

Застереження: Вживайте обережно! Вважається, що 1 чашка чаю Матча за інтенсивністю та рівнем кофеїну відповідає 10 чашкам звичайного листового зеленого чаю! Також листя зеленого чаю матча поглинають метали з ґрунту (такі, як алюміній), що можуть накопичуватися в організмі і спричиняти неврологічні розлади.

Важливо! Остерігайтесь китайських імітацій та підробок, які не несуть смак умамі і, які під назвою "матча", "матча японська" пропонують більшість інтернет-магазинів, де на оригінальній (якщо вона є) упаковці або етикетці написано:
 • "Made in China" (це ознака китайської сировини і китайської переробки);
 • "Japan Style" (це ознака, можливо, японської сировини, але некоректної китайської переробки);
 • 粉茶 - "Kocha" (Tea Powder, "коча", "чайний порошок") - темніший за правдиву матчу середньоподрібнений порошок з крупнолистого чаю різновидів Гьокуро або Сенча (для заварювання потрібне дрібне ситечко);
 • 粉末茶 - "Funmatsu Cha" (Powdered Tea, Freeze-dried Tea, "Фунмацу ча", "порошкоподібний чай", "ліофілізований чай", "розчинний чай") - світліше і блідіше за правдиву матчу (через нестачу хлорофілу у листі, вирощеному невідповідним способом) подрібнене листя чаю різновиду Сенча або швидкорозчинний чай, виготовлений шляхом концентрування екстракту та його висушування методом ліофілізації (сухого замороження) - такий чай повністю розчиняється у воді, оскільки виготовлений з екстрактних компонентів;
 • імітацію матчі з додатками хлорели - для запобігання знебарвленню;
 • імітацію матчі у формі пасти - для запобігання грудкуванню, притаманного правдивій матчі, і для покращення перемішування;
 • імітацію матчі з олією і жирами - для покращення розбризкування.

Також остерігайтесь невиправдано високих цін, з яких 50-75% ви платите не за матчу (навіть, якщо вона автентично японська і найвищого гатунку), а за китайські жерстяні банки для роздрібного упакування (в які матча фасується в японських інтернет-магазинах) і авіадоставку з Японії.

Найкращими цінами на матчу незалежно від бренду японський виробник Yamamasa Koyamaen Co., наприклад, вважає:
 • для особливих заходів і церемоній найвищого рівня - 2000-3000 єн без податків за банку 30 г (17-25 тис. грн. за кг);
 • для питної матчі на щодень - 600-800 єн за 30 г (5100-6400 грн. за кг);
 • для приготування матча-лате і для кулінарії - 1000-1500 єн за 100 г (2500-3900 грн. за кг);
Вказані роздрібні ціни є найвищого рівня (через найменшу вагу одиниці упакування) в Японії без врахування податку на додану вартість або податку від продажу.

Упаковка:
 • 190мл-склобанка - 60 г - 190 грн. (3167 грн./кг);
 • 450мл-банка - 150 г - 410 грн. (2733 грн./кг);
 • 1л-банка - 330 г - 800 грн. (2425 грн./кг).
ПРАВДИВА ЦІНА ЯК В ЯПОНІЇ!


 Лайкайте і поширюйте Чай матча на Facebook

 Лайкайте і поширюйте Чай матча в Instagram

Зберігати в сухому прохолодному місці, захованому від сонячних променів.

Spice King ®
Додавай і владарюй!


Країна походження: Японія

Кухні світу: Японська

Made on
Tilda