Аванеро

Мексика
АВАНЕРО, цілі стручки/дроблений/мелений
HABANERO, Whole Pods/crushed/powder

Аванеро (з ісп. Habanero - «гаванець») або гаванський чилі

Незрілі стручки аванеро зеленого кольору, а в міру дозрівання вони забарвлюються найчастіше у помаранчевий і червоний, але плід також може бути білим, коричневим, жовтим, зеленим або фіолетовим. Як правило, стиглий стручок аванеро має довжину 2–6 см, він дуже гострий: 100.000-350.000 SHU за шкалою Сковіла. Гострота, смак і квітковий аромат аванеро роблять його поширеним складником гострих соусів та інших гострих страв.

Аванеро названий на честь Гавани (столиці Куби), іспанською - La Habana: перша літера "H" не вимовляється, а "b" вимовляється як "v" - Ля Авана, англійською - Havana, тому що раніше там була розвинута активна торгівля. Та попри назву, аванеро та інші пряно-гострі складники рідко використовуються в традиційній кубинській кухні.

До некоректних назв, які вживають на позначення аванеро відносяться: абанеро, хабанеро, хаванеро, а також як калькування з халапеньйо - абаньєро чи хабаньєро.

Аванеро походить з регіону тропічних лісів Амазоніі у Бразилії, звідки Майя поширили його через Еквадор, Колумбію, Панаму, Коста-Ріку, Беліз у Мексику, а звідти і в США (штати Техас, Айдахо і Каліфорнію).

У Мексиці аванеро найбільше виробляють на півостріві Юкатан, де він став невід'ємною частиною юкатеканської кухні, супроводжуючи більшість страв у натуральному вигляді, у вигляді пюре чи соусу (сальсі).

Після завоювання регіону іспанськими колоністами наприкінці XV ст. аванеро був поширений і в інші регіони світу, аж допоки у XVIII ст. таксономісти прийняли за місце його походження Китай і тому латиною дали йому ботанічну назву Capsicum chinense («китайський стручковий перець»).

З аванеро часто порівнюють Шотландський боннет, оскільки це два різновиди одного виду, але вони мають різні типи стручків. І скотч бонне, і аванеро мають тонку, воскову м’якоть. Вони мають схожий рівень гостроти і смак. Обидва сорти в середньому мають приблизно однаковий рівень гостроти, але фактичний ступінь сильно відрізняється від одного плода до іншого залежно від генетики, методів вирощування, клімату та стресу рослини.

У 1999 році аванеро було занесено до Книги рекордів Гіннеса як найгостріший перець чилі у світі, але з тих пір його витіснили інші перці. Гострота аванеро не починає діяти відразу, а настає протягом декількох хвилин і триває до години в роті. Іноді через кілька годин після вживання можна відчути жар у стравоході. Тринідадський скорпіон моруга з тих пір був ідентифікований як місцевий підвид Capsicum chinense, навіть гостріший, ніж аванеро. Селекціонери постійно схрещують підвиди, намагаючись створити сорти, які поб’ють рекорд за шкалою Сковілла. Одним із прикладів є Carolina Reaper, нібито щось середнє між перцем bhut jolokia та особливо гострим червоним аванеро.

Аванеро — це вогняно пекучий перець чилі з фруктовим цитрусовим смаком. Його цінують за рівень гостроти, що робить його популярним для приготування гострих соусів, гострої сальси, а також додає гостроти та смаку багатьом стравам.

Завдяки своїй приголомшливій гостроті, цитрусовому і фруктовому смаку та квітковому аромату він став улюбленим інгредієнтом багатьох страв, зокрема гострих соусів та інших гострих страв.

У Мексиці його іноді замочують у пляшках з текілою або мескалем на кілька днів або навіть тижнів, щоб зробити напої ще більш вогняними.

Походження цього дивовижного перцю сягає 8500 років тому у південноамериканські тропічні ліси Бразилії, звідки майя привезли його через Центральну Америку до Мексики. Вони надзвичайно популярні в Мексиці, тепер глибоко вкорінені в їхній культурі.

Колись відомий як найгарячіший перець чилі у світі, аванеро нараховує від 120.000 до 180.000 одиниць гостроти Сковіла (найгостріші різновиди сягають від 200.000 до 350.000). Хоча він втратив першість, однак все ще залишається одним з найгарячіших перців чилі і додає особливої гостроти та чудового червоно-помаранчевого кольору будь-якій сальсі, соусу чи моле. Хоча аванеро дуже відомий насамперед своєю пекучістю, він також надзвичайно ароматний. Квітково-фруктовий початок, що супроводжується потужною гостротою, яка декого лякає.

Упаковка:

цілі стручки
  • 100мл-банка - г нетто -  грн. ( грн./кг);
  • 450мл-банка - г нетто - грн. ( грн./кг);
  • 1л-банка - г нетто -  грн. ( грн./кг);
  • 5л-відро - г нетто - грн. ( грн./кг).

мелений 120-150 тис. SHU
  • 100мл-банка - г нетто -  грн. ( грн./кг);
  • 450мл-банка - г нетто - грн. ( грн./кг);
  • 1л-банка - г нетто - грн. ( грн./кг);
  • 5л-відро - г нетто - грн. ( грн./кг).

Доставка під замовлення: передоплата, 20 днів в дорозі.

Країна походження: Мексика

Кухні світу: Мексиканська

Made on
Tilda