SPICE KING
Бразильський яловичий стейк піканья
Рецепти
У Бразилії свій метод, згодом термін, а сьогодні - знаменита традиція готування смаженого м'яса подібно до шашлика і барбекю виник у її південних штатах: Ріу-Гранді-ду-Сул, Парана, Санта-Катаріна та Сан-Паулу. Його оригінальна первинна назва португальською (офіційною мовою Бразилії) звучить як шураско ("чураско" це його вторинна похідна іспанізована та англізована форма). Ресторан-стейкхаус, в якому м'ясо яловичини, свинини чи курятини смажать на шампурах, переважно навіть без решіток - прямо над гарячим вугіллям, називається "шурраскейра" (англізовано - "чурраскарія"). Тут пропонують стільки м'яса на грилі, скільки ви можете з'їсти: офіціанти пересуваються по ресторану з шампурами, нарізаючи м'ясо на тарілку гостя. Цей популярний стиль подачі отримав назву "іспету корріду" (з порт. espeto corrido - "запустити шпажку") або "роджідзю" (з порт. rodízio - "обертання").

Обов'язковою особливістю кожної поважної шурраскейри є знаменитий бразильський яловичий стейк піканья (picanha) з верхньої частини кострецю та його жирової шапки (американський відповідник sirloin cap, британський - rump cap), який в Бразилії цінується значно вище за інші вирізки м'яса.

1. Візьміть:
  • 1,5 кг яловичини (вирізка з верхньої частини кострецю), якщо м'ясо було заморожене - витягніть його з холодильника за годину до готування;
  • 2 столові ложки приправи Шураско.
​2. Маленьким гострим ножем зробіть на поверхні стейка повздовжні і поперечні надрізи у вигляді дрібної сітки.
3. Увітріть в посічену поверхню приправу Шураско.
4. Якщо ви хочете смажити м'ясо на шампурах - розріжте шматок стейка на три вузькі повздовжні шматки.
5. Надягніть шматки на металевий шампур, скрутивши їх наче роли.
6. Посипте рештою приправи Шураско.
7. Нагрійте гриль до гарячого стану, прочистіть та змастіть олією решітки.
8. Покладіть надягнуту на шампур піканью на решітку і вимкніть весь вогонь за винятком однієї конфорки, віддаленої від стейків.
9. Готуйте стейки 20-25 хв. на закритому кришкою грилі, перевертаючи їх кожні 5-7 хв.
10. Коли внутрішня температура м'яса досягне 53-55 град. Цельсія (рівень просмаження medium rare), зніміть піканью з гриля.
11. Дайте стейкам відпочити 5 хв., зніміть з шампурів, наріжте поперечними шматками і подавайте.

Важливо! Не пропускайте так званого 5-хвилинного "відпочинку" стейка: цей крок дає час, щоб м'ясо трохи охололо, а м'язові волокна розслабилися, що дозволить сокам перерозподілитися по всьому м'ясу та забезпечити вас ніжною, ароматною та соковитою стравою.


Лайкайте і поширюйте страву на Facebook

Лайкайте і поширюйте страву в Instagram

Смачного! Bom apetite!

Made on
Tilda