Зустрічайте: ОРЕГАНО МЕКСИКАНСЬКИЙ ЛІППІЯ Spice King (Lat. Lippia graveolens - "губи сильнопахнучі") - це квіткова рослинa роду Ліппія родини вербенових разом з лимонною вербеною (на відміну від, наприклад, європейських підвидів орегано, які належать до роду Материнка родини глухокропивових разом з базиліком, лавандою, розмарином, тим'яном), поширена у Мексиці, південно-західній частині Сполучених Штатів (штат Техас і південь штату Нью-Мексико) та Центральній Америці на південь аж до Нікарагуа. Інші назви: мексиканський орегано, orégano cimarrón («дикий орегано»), ліппія запашна, yerba dulce de México (солодка трава з Мексики), orégano del monte (гірський орегано), romerillo de monte, oreganón або organillo loco.


Ефірна олія мексиканського орегано містить 0-81% тимолу, 0-48% карвакролу, 3-30% парацимену, 0-15% евкаліптолу. Перші два компоненти надають рослині смак, подібний до інших видів орегано (з якими мексиканський різновид не має тісного зв'язку), а листя і бруньки широко використовуються як пряна трава в Мексиці та Центральній Америці.

Мексиканський орегано Ліппія має перш за все солодкуватий лакрично-анісовий яскравий квітково-трав'яний смак з верхніми нотками лимону і лайму та сильними і гострими гіркуватою і перцевою нотками (подібними до найгострішого в Європі грецького орегано, але ще більш інтенсивними) і є ключовим складником мексиканської кухні, де добре поєднується з солодкою паприкою, гострим перцем чилі, куміном, цибулею і часником для приготування соусів моле, бобових страв, зуп, м'ясного фаршу, свинини, курки, зокрема, для страви польйо аль карбон або польйо асадо аль карбон (грильовані курячі грудки, мариновані в червоній пасті анато з апельсиновим соком і перцем чипотле, загорнені в теплу тортилью зі свіжим густим соусом сальса верде із зеленого гострого перцю чилі і рідше з мексиканського помідору томатільйо для підсолодження) та карнітас (начинки із посіченої свинини, тушкованої 3-4 години в олії, що у вигляді страви тако подається на кукурудзяних чи пшеничних тортильях з кінзою, цибулею, соусами сальса і гуакамоле та пересмаженими бобами).


В американській кухні (північні штати США, атлантична Канада, британська заморська територія Бермудські острови) мексиканський орегано додають в густу рибальську зупу чаудер з молюсків або риби, свинини, баранини, телятини чи курки з овочами і прянощами на молоці чи вершках із загусником ру (із пшеничного борошна з вершковим маслом). На Бермудах рибний чаудер визнаний національною стравою.


В кухню Нової Зеландії чаудер з молюсків як "американська страва" увійшов під назвою піпі чаудер або зупа піпі.


Орегано сушений є антиоксидантним продуктом №10 та спецією №4 згідно з рейтингом за результатами тесту ORAC (здатністю абсорбції радикалів кисню): 175.295-200.129 TEAC (мікромолей в еквіваленті Тролокс (ТЕ) на 100 грамів продукту), для порівняння, яблука мають лише 3-5 тис. TEAC.


Spice King

Adde Et Impera!

Made on
Tilda