SPICE KING
Мексиканський "палаючий сир" кесо фламеадо
з ковбасками чорізо
Рецепти
Кесо фламеадо (з іспанської Queso flameado - «палаючий сир»), кесо фундідо (з ісп. Queso fundido - «танучий сир») або чорікесо (з ісп. Choriqueso - «сир з чорізо») - це популярна страва для вечірок та ресторанних закусок з гарячого плавленого сиру та гострих ковбасок чорізо, яку часто подають фламбе (з палаючим спиртом міцних алкогольних напоїв), часто порівнюється з сирним фондю. Страва походить із прикордонних районів північної Мексики (штатів Сонора, Чіуауа і Коауїла) та південно-західних штатів США (Каліфорнії, Арізони і Нью-Мексико) як страва біля багаття, у техаському місті Ель-Пасо вважається рідною.

Кесо фламеадо готується з плавленого сиру та характерного м'ясного соусу зі свіжих ковбасок чорізо, помідорів, цибулі, перцю чилі та спецій. Страва подається киплячою, і її зачерпують невеликими м'якими коржами (тортільями), розбираючи на окремі порції. В найпопулярніших оригінальних версіях страви використовують мексиканські сири: напівтвердий коров'ячий сир оахака або м'який сир чіауауа, але можна взяти і свіжий вершковий коров'ячий "білий сир" кесо бланко, і козячий сир, і італійську моцареллу. Якщо свіжі ковбаски чорізо недоступні, можна взяти шматочки сухого чорізо або іншу ковбасу. Тортільї можуть бути як кукурудзяні, так і пшеничні. Поширені доповнення - смужки смаженого чилі та пасерованих грибів. Для фламбування використовують ром, коньяк або текілу.

1. На 4 порції кесо фламеадо візьміть:

- 400 г сиру (мексиканського напівтвердого коров'ячого оахака або іспанського твердого овечого манчего), нарізаного кубиками;

- 1/4 нарізаної цибулини;

- 200 г мексиканських ковбасок чорізо (або іспанських чорізо або чісторра), без шкірки;

- 1 склянку кукурудзяних ядер;

- 2 ч.л. приправи Чорізо пелігросо;

- 1 скл. свинячих шкварок;

- для фламбування - 50-100 мл текіли.


2. Підсмажте ковбаски і додайте цибулю і приправу Чорізо пелігросо.
3. Готуйте 5 хв., додайте кукурудзу, змішайте, готуйте ще 3 хв. і відставте.
4. Окремо помістіть сир в глиняні горщики на решітку і готуйте, поки майже не розтане.
5. Додайте суміш з ковбасками і кукурудзою, трохи перемішайте і готуйте ще 5 хв.
6. Наприкінці посипте свинячими шкварками.
7. Подавайте страву гарячою із фламбуванням текілою та сервіруйте тортільями і лаймом.


Лайкайте і поширюйте страву на Facebook

Лайкайте і поширюйте страву в Instagram

Смачного! Provecho! (провечо)

Made on
Tilda