SPICE KING
17-07-2020 - Що і потрібно було довести: АШВАГАНДА і ПРОПОЛІС – стародавні антивірусні воїни!
Новини
Існуючі ліки ремедезивір, гідроксихлорохін, лопінавір, ритонавір, APN01 або фавілавір проходять скрінінги у клінічних випробуваннях по всьому світу. Разом з тим, в усьому світі розпочато розробку ще й сотні нових ліків та вакцин, з яких перші три (mRNA-1273, INO-4800 та AZD1222) завершують тестування і готуються вийти на ринок з понад мільярдом доз уже з літа цього року. Та незважаючи на все це, на сьогодні не виявлено підтверджено ефективної терапії проти Covid-19.

Однак, у новому дослідженні міжнародної лабораторії з розвитку біомедицини DAILAB – спільному проекті кафедри біотехнології (DBT) Індійського технологічного інституту Делі та Національного інституту передових промислових наук і технологій (AIST), Японія, виявлено, що потенційними ліками-кандидатами проти Covid-19 – важкого гострого респіраторного синдрому CoronaVirus-2 (SARS-CoV-2) – можуть бути природні сполуки з індійської рослини Ашваганда (Withania somnifera) та новозеландського Прополісу. Це дослідження щойно прийняте для публікації в Журналі біомолекулярної структури та динаміки (Journal of Biomolecular Structure and Dynamics).

Дослідники орієнтувались на основний ензим (фермент) вірусу SARS-CoV-2 для розщеплення білків, відомий як Головна протеаза (Mpro). Mpro відіграє ключову роль в опосередкуванні вірусної реплікації і є привабливою мішенню для препаратів проти цього вірусу. Вчені виявили, що натуральна сполука Вітанон (Wi-N), що походить з ашваганди, та Фенетиловий ефір кофеїнової кислоти (CAPE), біоактивний компонент екстракту новозеландського прополісу, можуть потенційно взаємодіяти та блокувати активність Mpro.
Дослідники також вивчали здатність цих біоактивних речовин модулювати білок на поверхні людських клітин, з яким зв'язується SARS-CoV-2 і дозволяє потрапити в нашу клітину – трансмембранну протеазу серин 2 (TMPRSS2), – зі згаданим Вітаноном. Наразі дослідження знаходиться на розгляді та очікується, що воно буде опубліковане найближчим часом.

Ці висновки можуть не лише сприяти економії часу та витрат, необхідних для скрінінгу існуючих і нових препаратів щодо ефективної протидії ковіду-19, і в поточному сценарії природні ресурси (Ашваганда та Прополіс) можуть запропонувати певну профілактичну або навіть терапевтичну цінність для лікування смертельної пандемії, а й вимагають пріоритетної валідації в лабораторних та клінічних тестах, - кажуть дослідники.
Попри це, хоч обидві природні сполуки є легко доступними, але треба бути обережними щодо вмісту біоактивних складників. Вміст CAPE, основного компоненту прополісу, його кількість та стабільність є критичними факторами, якими можна керувати, генеруючи його комплекс із циклодекстринами. Вітанон, з іншого боку, залежить від географії/частин/розмірів використаної рослини Ашваганда. Отже, щоб отримати чи оцінити конкретні ефекти, ми повинні використовувати правильні та якісно контрольовані екстракти, - підсумовує команда DAILAB.

Згадане дослідження стало кульмінацією комерційного буму останніх років, який викликала ашваганда на європейських виставках продуктів харчування як відроджений новим імпульсом популярності суперфуд або складник здорової і корисної дієти. І тому, Єдиний постачальник виключно натуральних спецій, трав і преміальних сумішей з усіх континентів Торгова марка Spice King ® має у своєму асортименті і легендарну ашваганду, і прополіс.

Ашваганда входить до складу індійського тантричного ЧАЮ КХАДЖУРАХО Spice King®.
Прополіс входить до складу турецької преміальної чайної суміші АТОМНИЙ ЧАЙ Spice King®.

Лайкайте і поширюйте цю новину на Facebook

Королівський смак і здоров’я
ми робимо доступним!
Made on
Tilda