SPICE KING

Смажені франконські братвурсти

Рецепти
У Баварському державному архіві зберігається свідоцтво від 13 вересня 1313 року, яким міська рада Нюрнберга (найбільшого міста історичної області Франконія, яка сьогодні належить до землі Баварія) надала дозвіл на виробництво "нюрнберзьких ростбратвурстів" (смажених ковбасок) виключно зі свинини. Це перше документальне свідоцтво про німецькі братвурсти, позаяк перші згадки про ковбасу зустрічаються ще на шумерських глиняних табличках аккадською мовою у древньому Межиріччі (2500-600 рр. до н.е.). З 2003 року "нюрнберзькі ковбаски" (Nürnberger Bratwurstта Nürnberger Rostbratwurst) отримали захист ЄС як продукт із захищеною географічною назвою та визначеним 18 березня 1998 року рецептом: свинячий дрібнозернистий (3 мм) фарш заповнюється в овечі кишки діаметром 15 мм; ковбаски вагою 20-25 г і довжиною 7-9 см; як правило, подаються 3, 6 (півдесятка) або 12 (десяток) грильованих ковбасок на тарілці з квашеною капустою. Франконські братвурсти (Fränkische Bratwurst) як один з сьогоднішніх численних різновидів німецьких ковбасок - це більш вільне трактування первісного рецепту: завдяки майорану смак подібний на нюрнберзькі, проте ковбаски вдвічі довші (10-20 см) та грубші, а відтак соковитіші. Традиційно їх подають з гірчицею, салатом із квашеної капусти або картоплі та білою пшеничною булкою, темним хрустким сільським житнім хлібом чи баварським кренделем брецель.

1. Для виготовлення домашніх франконських братвурстів візьміть:
  • 800 г свинячого м'яса з плечової частини, без кісток, порізаного кубиками
  • ½ скл. сухого молока
  • приправу Франконський перець
  • 1 яйце
  • 1/3 скл. молока
  • 120-150 см натуральної свинячої або штучної оболонки для свіжої ковбаси, промиту
2. Подрібніть кубики свинини у м'ясорубці до товщини 3-5 мм. Викладіть фарш у велику миску і додайте сухе молоко і приправу Франконський перець. Змішайте руками.

3. Додайте яйце і рідке молоко. Змішуйте руками, поки суміш не стане рівномірно вологою.

4. Підготуйте ваш кухонний ковбасний наповнювач та оболонку. Набийте ковбасну суміш в оболонки. Після того, як все м'ясо буде використано, скрутіть ковбасу у 8 кілець і міцно зав'яжіть кінець оболонки або перев'яжіть кілька відрізків, які будуть окремими ковбасками. Підготовлену ковбасу можна зберігати до одного тижня в холодильнику перед приготуванням.

5. Ці або куплені готові братвурсти можна готувати на грилі на середньому вогні, у сковороді або варити. Краще готувати ковбасу або окремі ковбаски, поки вони ще з’єднані. Відокремте ковбаски при подачі.


Лайкайте і поширюйте страву на Facebook

Лайкайте і поширюйте страву в Instagram

Смачного! Guten Appetit!
Made on
Tilda